Haber

MHP’den Yıldız’dan Can Ataklı’ya suç duyurusu

ANKARA– MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Maraş merkezli sarsıntıların ardından ortaya çıkan tabloyu eleştiren açıklamalarda bulunan gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ataklı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan MHP’li Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Depremin ilk saatlerinden itibaren devletimiz ve büyük Türk Milleti tüm imkanlarını bölgeye seferber ederken Kimileri bu büyük felaketi iktidara gelmenin bir vesilesi olarak görmüş ve her türlü tedbiri almıştır: “Demokratik işleyişten, seçimlerden ve millet iradesinden ümidini kesmiş olan devlet ve millet düşmanları hayal görüyor. felaketten güç elde etmek” dedi.

SÜREÇ BAŞLADI

Can Ataklı’nın deprem sonrası yaptığı değerlendirmelere tepki gösteren MHP’li Yıldız, kabahat duyurusuna ilişkin, “Alenen yanlış bilgi yayma, dini değerleri aşağılama, Devletin Kurum ve Organlarını aşağılama kabahatlerinden dolayı hata yaptık. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan açıklama ve 2023/37590 sayılı soruşturma yürütüldü, süreç başlatıldı.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu