Teknoloji

Meta, Türkiye için ücretli “Mavi Tik” özelliğini resmen başlattı!

Elon Musk, yönetimindeki Twitter’ın ücretli mavi tik özelliğini tüm dünyada aktif hale getirmesinin ardından Meta’nın benzer özelliği Facebook ve Instagram için ücretli hale getireceğini duyurdu.

INSTAGRAM ÜCRETLİ MAVİ BİLET HİZMETİ RESMİ TÜRKİYE’DE!

İlk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda’da sunulan ücretli mavi tik abonelik hizmeti, resmi olarak Türkiye’deki kullanıcıların hizmetine sunuldu. Meta’nın mavi tik özelliğini aktif etmek isteyen kullanıcılar ayarlardan çok kolay bir şekilde başvuru yapabilirler.

Meta, kullanıcıların ücretli mavi tik özelliğini kullanabilmeleri için öncelikle bekleme listesine kaydolmaları gerektiğini belirtiyor.

Kullanıcılar, bekleme listesine katılmak için Instagram profillerinin sağ üst kısmında bulunan menü simgesine basabilir, “Meta Doğrulandı”seçeneğe tıklayın ve “Bekleme listesine katılın”Seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır.

11.99’DAN BAŞLAYAN MAVİ TİK ABONELİK HİZMETİ

Geçtiğimiz günlerde mavi tik abonelik ücretlerini açıklayan Meta, Çevrimiçi ödemeler için 11,99 ABD doları, Mobil cihazlar üzerinden yapılan ödemeler için 14,99 ABD dolarıfiyat etiketini belirledi.

Mavi tik abonelik hizmetinde yer alan özellikler arasında

Facebook ve Instagram Reels, hizmeti etkinleştiren kişinin adıyla oluşturulan sahte hesaplara karşı özel etiketler ve koruma içerir.

Twitter’da fiyat mavi tikle artan sahte hesap skandalının kendi uygulamalarında yaşanmasını istemeyen Meta, bu ayrıcalıklı özelliği ile kullanıcıların güvenini kazanmaya çalışıyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu