Haber

KYK yurt başvuruları 2023 ne zaman olacak? KYK yurt başvuruları hangi tarihte ve ayın hangi ayında başlayacak?

Özellikle şehir dışından üniversite tercihi yapan öğrencilerin tercihi olan KYK yurtlarına başvurular 2023 yılında ne zaman başlayacak? Soru ile birlikte incelenir. Gözler GSB (Gençlik ve Spor Bakanlık) ve yapılacak açıklamalar takip ediliyor. Peki 2023 KYK yurt başvuruları ne zaman olacak?

2023 KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

KYK yurt başvuruları için GSB’den (Gençlik ve Spor Bakanlığı) beklenen açıklama yapılmadı. Bu kapsamda KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağı bilinmemekle birlikte geçmiş yıllar dikkate alındığında ağustos ayının son haftasında yapılabilmektedir. Geçen yıl 24 Ağustos’ta başlayan KYK başvuruları 28 Ağustos’ta sona eriyordu.

Alakalı haberler

KYK YURT FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

KYK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yaptığı açıklamada, 2023 yılında yurt fiyatlarının aylık 250 lira ile 450 lira arasında olacağını bildirdi. KYK yurt fiyatları. KYK yurt fiyatları yıl içinde ilan edilen fiyatlara göre değişiklik gösterebilir.

KYK YURT FİYATLARI 2023 – 2024

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile yurt fiyatlarının aylık 250 lira ile 450 lira arasında olacağı açıklandı. 2023-2024 yılları arasında yurt fiyatlarında değişiklik olacağı öngörülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu